Łączna liczba wyświetleń

poniedziałek, 15 maja 2023

Moi Drodzy, to już piąty rok bezgranicznej tęsknoty, pustki i braku sensu życia.

Praktycznie już od 12 go przyciągałam te lepsze i gorsze wspomnienia. Ostatniego toczenia krwi, po którym Madzik nie potrzebowała nawet chwilami tlenu. Po którym żartowała jak miała w zwyczaju i przypominała na krótką chwilkę moją dawną Madzię. Później było już tylko, źle ... i to co miało się stać, co nieuchronnie zbliżało się do nas, do Niej od tamtych kilku miesięcy. Dokładnie od września 2017, kiedy badania odkrywały kolejne przeżuty, później opieka Hospicjum aż do 15 go. 

Nie zapomnę tej drogi, niczego nie zapomnę, ciągle zadziwia mnie siła z jaką Madzia, właściwie już na jednym płucu wracała co siebie, do nas, by odejść wśród tych których kochała najbardziej...

 Chciałam te myśli zostawić dziś dla siebie...z drugiej strony Wy, nasza największa siła, wtedy i teraz najwierniejsi, wciąż pamiętacie - to bardzo pomaga. Więc chciałam się tylko  Wami i tylko tutaj podzielić swoim smutkiem, który nie mija, wręcz przeciwnie on rośnie z każdym rokiem.

Nie chcę współczucia i litości, nie po to tu jestem, chcę żywej Madzi, żywej pamięci o Niej, największej mojej przyjaciółce, bohaterce o mojej najukochańszej...

Dziękuję Wszystkim.


 

9 komentarzy:

 1. Mysle o Madzi bardzo czesto... Wspominam Jej walke - Wasza walke, droga pani Agnieszko, oraz Wasza milosc i nierozerwalna wiez <3 Wspominam takze zycie Madzi, pelne pasji, milosci do swiata i do zwierzaczkow, wspominam jej piekny usmiech <3 Tak trudno pogodzic sie z tym co sie stalo.. Smutek i lzy powracaja.. Pozdrawiam serdecznie i przytulam. Ewa.

  "Gdy się miało szczęście, które się nie trafia:
  Czyjeś ciało i ziemię całą –
  A zostanie tylko, tylko fotografia,
  To – to jest bardzo mało"…
  (Maria Jasnorzewska-Pawlikowska)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję bardzo Pani, Ewo cytat jak zawsze w punkt.

  OdpowiedzUsuń
 3. Madzia na zawsze w naszej pamieci.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pamiętamy. Gdyby tak szło chociaż troszeczkę pomóc, ulżyć, odebrać tej tęsknoty 😔 wiem że się nie da. I cokolwiek tutaj napiszę To nie pomoże, ale pamiętam cały czas, takich wojowników się nie zapomina.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzis Twoje 19 urodziny Madziu... Moje serce placze...
  "Nie oczekuję dziś nikogo, "Dzień dobry" już nie powiesz mi. Jednak powstrzymać się nie mogę, by nie spoglądać w stronę drzwi. I każdy przykrym jest natrętem, kto chce Twe miejsce zająć dziś. Każdemu mówię, że zajęte, jakbyś za chwilę miała przyjść"...( znalezione w sieci)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo, bardzo dziękuję - to był jak zawsze trudny dzień.

  OdpowiedzUsuń
 7. W kolejna , bolesna rocznice mysle o kochanej Madzi, i o pani, pani Agnieszko <3 Pozdrawiam serdecznie i przytulam w smutku, przesylajac wiersz H. Surmacz :
  "I ciągle mam ją przed oczami,
  I ciągle stoi przy mnie żywa.
  Ja wiem, powiedzą mi niektórzy
  Ona już teraz jest szczęśliwa.
  I ciągle widzę blask w jej oczach,
  I to jak bardzo dzielna była.
  Jak czule ze mną się żegnała
  I to jak bardzo mnie kochała".

  OdpowiedzUsuń